První závody OK Dobříš

02.10.2011 18:00

V neděli 2.10. vyrazilo 16 dětí OK Dobříš na závody krajského žebříčku v orientačním běhu, které se konaly v nedalekých Čísovicích. Pro většinu dětí to byl jejich vůbec první orienťácký závod, proto jsme až na pár výjimek absolvovali závod společně ve skupinkách s trenéry a rodiči. Děti závodily, co jim síly stačily, našly všechny kontroly a vydržely běžet (či jít:-) až do cíle. Nejlepší z našich byl Matěj Štěpo, který skončil s časem 31 min. na 16. místě, těsně před Julčou Nentvichovou a Jessicou Kastnerovou (z celkem 60 dětí v kategorii HDR - rodiče s dětmi). Uznání si zaslouží Verča Arnoštová, která už běhá svou trať sama bez rodičů. Titul největší bojovnice si pak získala Táňa Kovalčíková, která poprvé běžela opravdu těžkou trať (s náročností jako pro dospělé), našla ale všechny kontroly a vrátila se zdárně zpět do cíle.
Další závody, na které bychom chtěli vyrazit společně, se konají v neděli 30.10. (končí podzimní prázdniny!) v pražské Divoké Šárce.